جی پی اس لایکا

نمایش دادن همه 5 نتیجه

لوگو جی پی اس لایکا


جی پی اس لایکا، خوش ساخت سوئیسی

لایکا شرکتی سوئیسی تولید کننده جی پی اس های لایکا که 100 سال از تاسیس این کمپانی میگذرد و در ایران به توتال استیشن هایش معروف است. جی پی اس های این کمپانی از برد های oem شرکت نواتل novatel کانادا بهره می برد که جز برترین بردهای GNSS ساخته شده است. این برند در ایران محبوبیت زیادی دارد طوری که شبکه CORS سامانه شمیم از تکنولوژی شرکت لایکا استفاده میکند. در این ایستگاه های سامانه شمیم از دستگاه GS25 لایکا استفاده شده است.

قیمت جی پی اس لایکا، دست دوم یا نو

قیمت جی پی اس لایکا بسته به این که نو یا دست دوم باشد مولتی فرکانس یا تک فرکانس باشد بسیار متغیر است. هنوز در ایران از جی پی اس تک فرکانسه لایکا استفاده می‌شود. مدل های جدید این دستگاه نظیر GS16 در بازار بین الملل به قیمت 25790$ معامله می‌شود که معادل 644 میلیون تومان است. این قیمت های بالا باعث شده است که دوست داران لایکا از جی پی اس های ایستگاهی قدیمی و تک فرکانسه برای پروژه های استاتیک خود استفاده کنند.انواع جی پی اس لایکا، خانواده سری Viva

گیرنده های ماهواره ای لایکا که شاید قیمت آن ها زیاد باشد ولی همچنان دستگاه های دست دوم و قدیمی آنها قابل رقابت با دستگاه های کنونی بازار است. لایکا  از این میان میتوان به:

  • جی پی اس leica مدل GS18i

GS18i که پرچم دار جی پی اس های این کمپانی شناخته میشود دارای برد oem با 555 کانال ساخت کمپانی نواتل است. این گیرنده دارای یک دوربین بر روی بدنه خود است که میتواند موقعیت نقاط عکس برداری شده را بدست آورد. باتری این دستگاه 2800 میلی آمپر است و وزن آن نیز کمی بیش از 1 کیلوگرم است.

  • جی پی اس لایکا مدل GS16

GS16 از سری Viva با برد 555 کاناله نواتل است و تغییری بزرگ در ظاهر و اندازه نسبت به سری های پیشین خود دارد. این گیرنده ماهواره ای کمتر از 1 کیلوگرم وزن دارد و از باتری 2600 میلی آمپری بهره می‌برد.

  • جی پی اس leica مدل GS15

GS15 گیرنده مولتی فرکانسه ای از سری Viva است و در ایران نیز دانشگاه تفرش و برخی از دانشگاه های دیگر از آن استفاده میکنند.

اطلاعات بیشتر ...