جی پی اس رایمند

نمایش دادن همه 5 نتیجه

لوگو شرکت مکان پرداز رایمند


جی پی اس رایمند

شرکت مکان پرداز رایمند تولید کننده گیرنده های جی پی اس نقشه برداری با دقت سانتی متر است. جی پی اس های رایمند همگی مولتی فرکانسه بوده و مناسب برای کار در شبکه شمیم و برداشت های ثبتی است. شرکت مکان پرداز رایمند اولین تولید کننده گیرنده ایستگاهی مولتی فرکانسه در ایران است که محصولات خود را با پیشوند iRo روانه بازار میکند. محصولاتی که در بین نقشه برداران ایرانی طرفدار زیادی دارد. نرم افزار مورد استفاده این کمپانی، Raysurvey است که توسط تیم این شرکت برنامه نویسی شده است. از این محصولات میتوان برای برداشت نقاط دقیق به روش های RTk، PPK،Static و … استفاده نمود. همچنین اتصال به سامانه شمیم و دیگر سامانه های CORS نیز از قابلیت های اکثر دستگاه های مولتی فرکانسه تولید شده توسط این شرکت تولید کننده تجهیزات نقشه بردای است.انواع جی پی اس رایمند:

رایمند، تا کنون بیش از 4 مدل جی پی اس مولتی فرکانس با کاربری های متفاوت تولید کرده است که در ادامه هر یک از این گیرنده های GPS/GNSS را مختصر توضیح میدهیم

جی پی اس Raymax Ultimate، پرچمدار سری رایمکس:

بعد از توقف تولید جی پی اس های سری آیرو، شرکت مکان پرداز رایمند از سری جدید خود با نام رایمکس رونمایی کرد. رایمکس آلتیمیت پرچمدار گیرنده های این شرکت است که از یک پردازنده 800 کاناله همیسفیر بهره میبرد. رایمند سعی کرده در این مدل تمام نقص هایی که در پرچمدار قبلی خود یعنی iRo Pro ii داشت از بین ببرد حال باید دید تا چه حد موفق عمل کرده است.

جی پی اس Raymax Pro، میان رده قدرتمند:

رایمکس پرو دومین عضو از خانواده رایمکس است که سعی شده با قیمتی اقتصادی تر وارد بازار شود. از نظر ظاهری این گیرنده مولتی فرکانس شبیه به برادر بزرگتر خود یعنی آلتیمیت است و تنها در رنگ (زیباتر از نظر ژئوگیک) تفاوت دارد اما از نظر کانفیگ و مشخصات فنی تفاوت های اعمال شده بیش از تغییرات ظاهری است.

جی پی اس iRo Pro ii، پرچمدار سری آیرو:

محصول iRo Pro2 دارای برد 800 کاناله همیسفیر با رنگ سبز تیره، پرچم دار محصولات این شرکت دانش بنیان است. رسیدن به دقت مناسب در شرایط چالشی کاری است که این جی پی اس به راحتی از پس آن بر می‌آید. قیمت این گیرنده نسبت به برادر خود یعنی iRo Pro که 600 کاناله است بیشتر است دلیل آن هم برد 800 کاناله این گیرنده است که این موضوع باعث کاهش مصرف باتری در این گیرنده ایستگاهی شده است. مصرف باتری در این جی پی اس بسیار بهینه است

جی پی اس iRo Pro، پرطرفدار:

گیرنده iRo Pro مسلح به برد 600 کاناله شرکت Hemisphere است که میتوان گفت پرفروش ترین جی پی اس این شرکت است. تمام نیاز های یک نقشه بردار در این گیرنده خلاصه می‌شود.

جی پی اس iRo G3B، توقف تولید 400 کاناله:

iRo G3B، از خانواده آیرو مدل G3B اولین گیرنده شرکت رایمند بود که از برد 400 کاناله استفاده می‌کرد. قابلیت نصب تیلت سنسور و رادیو داخلی بر روی این گیرنده وجود داشت. تولید این گیرنده متوقف شده است

جی پی اس iRo Net، فقط شمیم نه به رادیو (توقف تولید):

iRo Net یا همان آیرو نت، گیرنده ماهواره ای کوچک و سبک نسبت به دیگر اعضای خانواده خود است که البته تولید آن متوقف شده است. این گیرنده مولتی فرکانس برای امور نقشه برداری در شهر و نقشه برداری ثبتی مناسب است. قابلیت نصب تیلت سنسور بر روی این دستگاه وجود دارد البته جی پی اس آیرو نت قابلیت نصب رادیو داخلی را ندارد و به طبع کار کردن به صورت Base و Rover رادیویی امکان پذیر نیست.

جی پی اس RayPad، تبلت GIS:

RayPad در واقع تبلتی است که با اضافه شدن یک آنتن و رادیو به آن قابلیت برداشت نقطه در حد سانتی متر را پیدا کرده است. تبلتی با کاربری مناسب برای پروژه های GIS که اکنون تولید آن متوقف شده است. این جی پی اس دوفرکانسه بوده و سیگنال های ماهواره های GLONASS ،BeiDou  و  GPSرا دریافت میکند.

آیرو (iro)، نامی است که رایمند برای محصولاتش انتخاب کرده است. گیرنده های GNSS ای که همگی از برد GNSS کمپانی همیسفیر استفاده میکنند. م.  اما جی پی اس های iRo Net و iRo G3B اکنون دیگر در خط تولید رایمند نیستند و تولید آن ها متوقف شده است.

قیمت جی پی اس رایمند، شرایط فروش

با توجه به تولید داخل بودن این محصولات، وام و شرایط خرید مناسب مخصوص مهندسین نقشه بردار با سود پایین و دراز مدت توسط مرکز علم و فناوری ریاست جمهوری اعطا میشود که محصولات رایمند نیز شامل این حمایت می‌شوند.

قیمت جی پی اس های رایمند میتواند بسته به انتخاب شما در نوع دستگاه و مجهز بودن به تیلت سنسور و رادیو متغیر باشد. قیمت جی پی اس رایمند از 56 میلیون تومان تا 94 میلیون تومان متغیر است و این قیمت بستگی به آپشن های انتخابی شما هنگام خرید دارد. برای مثال جی پی اس رایمند iRo Pro به همراه تیلت سنسور و رادیو داخلی حدود 94 میلیون تومان است این قیمت برای تاریخ 1400/5/15 است.

اطلاعات بیشتر ...