جی پی اس تریمبل

نمایش دادن همه 10 نتیجه

 


جی پی اس تریمبل، رویای مهندسین نقشه بردار

کمپانی آمریکایی تریمبل تولید کننده تجهیزات نقشه برداری لیزر اسکنر، توتال استیشن و گیرنده های GNSS است که کیفیت و دقت محصولات تولیدی این کمپانی زبان زد جهانیان است. این کمپانی یکی از بهترین تولید کننده های برد های oem در سراسر جهان است بطوری که بسیاری از برند های معتبر جهانی از برد های ساخت این کمپانی برای جی پی اس های خود استفاده میکنند.

قیمت جی پی اس تریمبل، دست دوم یا نو

خرید جی پی اس تریمبل با وجود وضع نابسامان ارز عملا غیر ممکن شده است. برای مثال جی پی اس R12i که پرچمدار این برند است با قیمت $28,595.00 یعنی 714 میلیون تومان به فروش میرسد و این قیمت با توجه به پروژه های موجود در بازار به هیچ وجه قابل قبول نیست. به همین خاطر نقشه بردارانی که علاقه به این برند دارند از گیرنده های قدیمی آن استفاده میکنند و اعتقاد دارند هیچ چیز تریمبل نمی‌شود.انواع جی پی اس تریمبل، پله پله تا قدرت بی نهایت

تریمبل جی پی اس های ایستگاهی مختلفی دارد از تک فرکانسه تا مولتی فرکانسه اما به دلیل افزایش نرخ ارز، این برند زیاد به چشم نمیخورد. البته شرکت های مشاور قدیمی هنوز هم مدل های قدیمی این برند را به جی پی اس های چینی ترجیح میدهند. در ادامه به بررسی برخی از گیرنده های تریمبل می‌پردازیم.

جی پی اس R8:

جی پی اس R8 انواع مختلفی دارد که وجه تمایز هر کدام در برد GNSS داخلی آن است. تعداد کانال دریافتی هر کدام از مدل های گیرنده ماهواره ای R8 متفاوت است و بسته به این که کدام یک از مدل های 4 گانه را انتخاب میکنید میتواند 24 کاناله تا 440 کاناله متغیر باشد. از نظر ظاهر تمام مدل های این جی پی اس مولتی فرکانس تقریبا شبیه به هم هستند. کاتالوگ هر یک از این دستگاه ها را از سایت ژئوگیک میتوانید مطالعه کنید.

جی پی اس R2:

جی پی اس R2 مجهز به برد 220 کاناله تریمبل است البته ظاهرا این عدد نسبت به گیرنده های موجود در بازار ایران بسیار کمتر باشد اما وقتی حرف از تریمبل میشود اعداد و ارقام معنای دیگری پیدا میکنند. این گیرنده با وزن تقریبا یک کیلوگرمی و باتری 2800 میلی آمپری آماده برداشت نقاط آن هم با دقت و صحتی فوق العاده است.

جی پی اس R12 و R12i:

جی پی اس تریمبل R12i پرچم دار جی پی اس های تریمبل است و دارای تکنولوژی تیلت سنسور IMU است و از برد 672 کاناله تریمبل قدرت گرفته است.

تیلت سنسور در جی پی اس های نقشه برداری به تکنولوژی گفته می‌شود که نیاز به قائم نگه داشتن ژالون برای برداشت نقطه نیست و میتوان ژالون را تا ۶۰ درجه نسبت به قائم منحرف کرد.

جی پی اس R12 تنها قابلیت تیلت سنسور را ندارد ولی قابلیت AR یا همان واقعیت افزوده را دارا است.

اطلاعات بیشتر ...